تحلیل چشم انداز روزانه قیمت جهانی مس و آلومینیم بازار فلزات لندن

برای قیمت جهانی مس در بازار بورس فلزات لندن پیش بینی می شود قیمت آن در حوالی سطح ۵۶۰۵ دلار در هر تن مورد حمایت قرار بگیرد و بعد از آن به سوی سطح مقاومت ۵۷۹۷ افزایش یابد. همانطور که در چارت پایین دیده می شود این سطح حمایت و مقاومت بر روی خطوط فیبوناچی پروجکشن ۶۱٫۸ درصدی و ۵۰ درصدی از یک موج نزولی C از سطح ۶۱۷۰ تشکیل شده اند.

فیبوناچی پروجکشن ابزاری مانند فیبوناچی اکستنشن می باشد و نقاط بازگشت بیش از ۱۰۰ درصد بازگشت هر موج را نمایش می دهد با این تفاوت که میزان بازگشت تصحیح قیمت در یک موج برای بدست آوردن نقاط بالای ۱۰۰ درصد آن روند اهمیت دارد. در نمودار زیر همانطور که دیده می شود قیمت جهانی مس نسبت به نقاطی که با فلش مشخص شده عکس العمل نشان داده است.

از منظر تحلیل تکنیکال رالی افزایشی قیمت از سطح ۵۵۱۸ (پایین ترین سطح ۳ سپتامبر ۲۰۱۹) از سه موج کوچک تشکیل شده است و تا کنون دو موج اول آن کامل شده است و موج سوم یعنی موج c می تواند از نزدیکی سطح ۵۶۰۵ شروع شود و به سوی سطوح ۵۷۹۷ و ۵۹۸۸ افزایش داشته باشد. لازم به ذکر است در حرکت نزولی چنانچه سطح حمایت ۵۶۰۵ با قدرت شکسته شود منجر به کاهش قیمت آن به سوی سطح حمایت بعدی ۵۳۶۸ می شود.

بورس فلزات لندن (LME) یکی از قدیمی ‌ترین بورس ‌های کالایی در دنیاست که فلزات غیرآهنی از جمله مس در آن معامله می‌شوند که در این بورس علاوه بر کالاهای مذکور شاخص قیمت بورس فلزات لندن (LMEX) نیز که شاخصی از قیمت ۶ فلز اصلی (آلومینیوم، مس، سرب، نیکل، قلع و روی) است، قابل معامله است. در نمودار زیر، روند احتمالی حرکت آتی قیمت مس و هدف بعدی آن به وضوح مشخص شده است.

در چارت بعدی برای قیمت جهانی آلومینیم آلیاژی در بازار بورس فلزات لندن پیش بینی می شود قیمت آن به سطوح ۱۷۴۳ افزایش داشته باشد و این حرکت صعودی را بررسی امواج الیوت ویو و سطوح فیبوناچی ریتریسمنت در چارت بعدی  نشان داده است.

براساس آن چیزی که در چارت بعدی دیده می شود چرخه سه موجی از سطح ۱۸۶۶ در سطح ۱۷۰۵ (پایین ترین سطح ۳ اکتبر ۲۰۱۹) تکمیل شده است و بررسی خطوط فیبوناچی پروجکشن نشان می دهد که موج سوم یعنی موج C تقریبا با موج اول یعنی موج A برابر و یکسان بوده است.

بررسی خطوط فیبوناچی ریتریسمنت از این چرخه به ترتیب سطوح ۱۷۴۳ و ۱۷۶۶ را نشانه گرفته است که این سطوح بر روی خطوط فیبوناچی ریتریسمنت ۲۳٫۶ درصدی و ۳۸٫۲ درصدی قرار گرفته اند و این در حالی است که در حرکت نزولی چنانچه سطح حمایت ۱۷۱۶ با قدرت شکسته شوند منجر به کاهش قیمت آن به سطوح ۱۷۰۵ و ۱۶۹۸ دلار در هر تن می شود. در نمودار بعدی، روند احتمالی حرکت آتی قیمت جهانی آلومینیم آلیاژی و هدف بعدی آن به وضوح مشخص شده است.

نمودار روند تغییرات تایم فریم روزانه قیمت جهانی هر تن مس در بازار بورس فلزات لندن

نمودار روند تغییرات تایم فریم ۱ ساعته قیمت جهانی هر تن آلومینیم آلیاژی در بازار بورس فلزات لندن